kolejne nowości

11.05.2021
Ostatnio natrafiłem na ciekawy wagon kuszetkę PKP ze stacji Warszawa Szczęśliwice, która była doczepiana do międzynarodowego pociągu relacji Warszawa - Hoek van Holland. Stacja kolejowa Hoek znajduje się w Rotterdamie przy samym morzu (porcie). Z tego co się dowiedziałem szukając informacji o tym pociągu, który kursował w latach 90, kuszetka PKP wraz z innymi polskimi wagonami była dołączana do składu Londyn - Moskwa. Wagony z Londynu przypływały promem i w Hoek był formowany skład m in. z naszymi wagonami. Trasa pociągu przebiegła przez: Utrecht, Hannover, Berlin, Rzepin, Poznań, Warszawę, Terespol, Mińsk i dalej do Moskwy. Można by powiedzieć, że pociąg ten był ojcem słynnego międzynarodowego pociągu nocnego EN Jan Kiepura.
Poniżej przedstawiam zdjęcie kuszetki (https://commons.wikimedia.org/.../File:19910908d_Hoek_van...) oraz tablice relacyjną z lat 60 (https://www.wiatrak.nl/.../przebrzmiala-swietnosc-hoek...).
Malowanie dla kuszetki jest już opracowane wraz z tablicą relacyjną pociągu (mam nadzieję, że uda się ją zrobić z blaszki jako dodatek do modelu).
Model ten pomimo typowego malowania dla epoki IV będzie uzupełnieniem do międzynarodowego pociągu z epoki Va, a może początkiem do uzbierania takiego składu. Jeżeli Ktoś posiada jakieś zdjęcia lub informacje odnośnie tego pociągu było by miło o napisanie komentarza. Będzie to cenną informacją dla innych.
Planowany termin wydania modelu kuszetki 2ga połowa sierpnia.
Wkrótce podam więcej informacji o przygotowywanych nowych modelach wagonów osobowych, które pojawią się jako limitowane edycje: wagon typu 111Ap, seria Bdui - epoka Va oraz wagon typu 111A jako ambulans wojskowy.
W planach mamy też pierwszy z dwóch zestawów po 4 wagony, kóry wydany zostanie w tzw złotej serii kultowych polskich expresów.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie.

ul. Wandy 14/16 lok. 1a 
53-320 Wrocław

+48 793 329 141

* Pola wymagane

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityką Prywatności  (link).